Kontakt 603-753-607
 • Drewniana podłoga do liftingu

  Jeżeli Twoja podłoga nie wygląda już zachwycająco, masz do wyboru dwie opcje – renowację lub zainwestowanie w nowy parkiet. Poproś o radę dobrego parkieciarza, który oceni, czy podłogę da się uratować.

  Każdy posiadacz podłogi z drewna (deski podłogowej, parkietu, mozaiki) musi się liczyć z tym, że po kilku lub kilkunastu latach użytkowania podłoga nie będzie wyglądała zachwycająco. Zadrapania, ubytki, zarysowania są nieuniknione – aby powierzchnia byłą nieskazitelna musielibyśmy podłogi zupełnie nie używać. Im bardziej użytkowane pomieszczenie, tym szybciej przyjdzie czas na renowację podłogi lub nawet jej wymianę.

  Olejowane – czyszczenie i polerowanie

  Wymiana podłogi to spora inwestycja, dlatego warto szukać rozwiązań, aby jej uniknąć. Nie trzeba od razu zrywać desek czy klepek. Można przywrócić im dawny blask. Najprościej sprawa wygląda w przypadku podłóg olejowanych. Na rynku dostępna jest szeroka gama środków czyszczących, za pomocą których możemy usunąć zniszczoną warstwę parkietu. Potem przy użyciu polerki przecieramy całą powierzchnię i pokrywamy podłogę olejem. Na koniec konserwujemy całość specjalnym preparatem i podłoga jest jak nowa. Takie rozwiązanie możemy zastosować zarówno przy parkiecie, jak i deskach podłogowych.

  Lakierowane - cyklinowanie

  Nie jest natomiast dobrym pomysłem ścieranie wierzchniej warstwy podłogi pokrytej lakierem. Ta to efekty raczej opłakane, a i tak nie obejdziemy się bez pomocy fachowca. Jeśli na powierzchni są widoczne ubytki i zdarty lakier, nie da się miejscowo zetrzeć wierzchniej warstwy i położyć nowy lakier. Konieczne jest cyklinowanie całej podłogi. Można skorzystać z usług profesjonalnej firmy parkieciarskiej lub przeprowadzić renowację samemu. Jednak ta pierwsza opcja zagwarantuje, że odnowiony parkiet będzie miał dawny blask.

  Pilnuj kierunku cyklinowania

  Podłoga cyklinowana jest kilkakrotnie, przy każdorazowym zmniejszaniu grubości papieru ściernego. Najpierw wyrównywana jest powierzchnia podłogi, potem usuwane rysy po cyklinowaniu. Trzeba pamiętać, że wszystkie deski muszą być cyklinowane pod tym samym kątem. Może to być trudne szczególnie w przypadku klepek, które zostały ułożone w jodełkę. Jeśli pójdziemy na łatwiznę i przejedziemy cykliniarką od ściany do ściany, nie patrząc na ułożenie desek, zamiast jednolitej, gładkiej powierzchni, uzyskamy podłogę w różnych odcieniach. Pamiętajmy też, że wszędzie tam, gdzie nie da się wjechać cykliniarką, trzeba wykorzystać szlifierkę kątową.

  Podłoga po tym zabiegu jest szczególnie narażona na uszkodzenia i zniszczenia, dlatego trzeba jak najszybciej pokryć ją nową warstwą lakieru. Przed położeniem lakieru konieczne jest polerowanie całej powierzchni. Co więcej, trzeba je powtarzać po nałożeniu każdej warstwy, a przed nakładaniem kolejnej.