Kontakt 603-753-607
 • Drewniana podłoga – elegancka i stylowa

  Choć w ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się panele podłogowe, nic nie jest w stanie zagrozić tradycyjnemu parkietowi. Dobrej jakości drewno będzie nam służyć przez lata. Co najlepiej sprawdzi się na naszych podłogach?

  Drewno jest najbardziej popularnym materiałem na podłogi. Dzięki niemu pomieszczenie jest ciepłe, przytulne, eleganckie. Dobrze wykonana podłoga z drewna wygląda dobrze przez wiele lat, a jej trwałość oceniana jest na kilkadziesiąt lat.

  Wbrew pozorom, podłoga z drewna doskonale sprawdzi się nie tylko w salonie, holu czy sypialni, ale też w kuchni i w łazience – oczywiście wtedy musi być odpowiednio zabezpieczone przed szkodliwym działaniem wilgoci, pary wodnej i zanieczyszczeń. Pamiętajmy, że nasza podłoga ma być zarówno funkcjonalna, jak i estetyczna i z tą świadomością wybierzmy się na poszukiwanie odpowiedniego rodzaju drewna.

  Im twardsze, tym trwalsze

  Poszukując drewna na podłogę powinniśmy kierować się przede wszystkim stopniem jego twardości. Deski będą przecież intensywnie użytkowane, muszą być więc odporne na uszkodzenia. Im twardszy gatunek drewna, tym lepiej sprawdzi się na parkiecie.

  Aby parkiet doskonale prezentował się pomimo codziennego intensywnego użytkowania, powinien być wykonany z twardych gatunków drewna.

  W salonach, przedpokojach czy pokojach dziennych świetnie sprawdzą się dąb, buk i jesion. Ich drewno należy do trzeciej klasy twardości, co oznacza, że są mocne i wytrzymałe. Jest też drewno należące do czwartej klasy twardości (np. orzech), które przeznaczone jest do pomieszczeń najbardziej narażonych na zniszczenia (biura, instytucje, sklepy i inne miejsca użyteczności publicznej).

  Jeśli zdecydujemy się na bardziej miękki gatunek drewna, jak choćby brzoza, sosna czy klon, możemy go położyć jedynie w pomieszczeniach mniej użytkowanych. Dobrze sprawdzą się w pokojach gościnnych czy sypialniach – wszędzie tam, gdzie zwykle chodzimy w miękkim, domowym obuwiu.

  Odrobina egzotyki na podłodze

  Dużym powodzeniem na naszych podłogach cieszą się zarówno rodzime gatunki (dąb, buk czy jesion), jak i drewno egzotyczne, o obco brzmiących nazwach: merbau, doussie, tek czy sucupira. Te ostatnie są bardzo twarde i trwałe – przez długie lata prezentują się doskonale. Mają też szeroką gamę kolorów do wyboru: od żółtego, poprzez głęboką czerwień, aż po odcienie brązu, niekiedy nawet wchodzące w czerń.

  Wybierając drewno na parkiet musimy wziąć pod uwagę nie tylko kolor drewna, ale też jego możliwości aranżacyjne. Jeśli chcemy mieć na podłodze fantazyjne wzory, sprawdźmy, czy wybrany przez nas gatunek drewna uda się ułożyć tak, jakbyśmy chcieli.

  Bez względu na to, jaki rodzaj desek wybierzemy, ich różnorodne usłojenie i różne możliwości ułożenia to gwarancja, że nasza podłoga będzie niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju.